Ortodonti tarafından tarihinde gönderildi.

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Tedavisi Nedir?

Invisalign (Telsiz Ortodonti) Tedavisi Nedir?

Üç boyutlu modelleme ve bilgisayar programlarının gelişmesi ile birlikte son yıllarda ortaya çıkan yeni ortodontik tedavi yöntemlerinden biri de “Invisalign”dır. Invisalign kişiye özel yapılan alignerlar (şeffaf plaklar) ile dişlerin düzeltildiği telsiz ortodontik tedavidir. Dişlerin özel slikonlar ile ölçüleri alınıp üç boyutlu modelleme yöntemi ile sanal modeller oluşturulur. Yani kişinin isteğine göre modeller ilk önce bilgisayarlarda oluşturulduğu için ve tedavi sürecinde dışardan belli olan bir durum söz konusu olmadığı için hastalar sonuçtan memnun kalır.

Invisalign Tedavisi Pahalı Mıdır?

Tedavi süreleri ve fiyatları vakaya göre değişkenlik gösterebilir. Ancak sağladığı konfor, uygulama kolaylığı ve hiçbir yan etkisinin olmaması ile birlikte yetişkinler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Siz de ücretsiz muayene seçeneğinden faydalanarak, tedavi planınızı çıkartabilir ve fiyatlar hakkında daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

ortodonti-nedir invisaling-telsiz-tedavi

Çocuklara da Invisalign Tedavisi Uygulanabilir Mi?

Çocuklar invisalign diş tedavisini uygulanabilmektedir; ancak bunun için çocukların tüm süt dişlerini dökmüş olması ve yerlerine kalıcı dişlerinin gelmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle çocukların ortalama 13 ile 14 yaşlarında olması gerekmektedir.

Invisalign Her Türlü Diş Bozukluklarını Düzeltebilir Mi?

Hayır bazı durumlarda uygun olmayabilir. Bu nedenle doktorunuzdan randevu alarak sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir